Páteční program: špetka křepčení, punku a magického folku

Je to venku – páteční program je na světě. V 19:30 festival oficiálně odstartuje tradiční zahájení, které mají pod palcem organizátoři Holostoku, po něm se už ale můžete těšit na Balkan Party Band, Znouzectnost a Člověka krve. 

Jako první se z hudebních hostů představí plzeňská skupina Balkan Party Band, která se dala dohromady v roce 2017. Spojil se saxofon, baskřídlovka, tuba a balkánský buben, aby šířily po světě radost a veselí a od té doby troubí a tepou všude tam, kde je třeba oživit párty, šokovat hospodu nebo roztančit kolemjdoucí po ulici, tvrdí hudebníci. 

“Pořádný rachot dává tahle banda posílená teď o druhé bicí a trumpetu. Dále mají ve svých řadách zpěváka, to pokud by někdo nechtěl pořád křepčit a raději si sušil oči kapesníkem v hypomanickém dojetí z nenaplněných balkánských lásek. Ale bez obav, hajpovací songy nebo panák rakije Vás zase rychle vyléčí,“ říká o sobě tahle plzeňská banda. 

V Holostřevech se na ně můžete těšit v pátek 18. června od 20.00. Pokud vás zajímá, co mají za sebou, nebo jak znějí, mrkněte třeba na jejich facebookové stránky

foto: Karolína Cermanová/ Balkan Party Band

V pořadí druhou kapelou pátečního holostokového večera bude Znouzectnost. Holostok letos oslaví 20. narozeniny, i proto jsme chtěli, aby na něm vystoupil někdo, kdo jej znají už od raných počátků – z dob, kdy to všechno bylo ještě mnohem punkovější a někteří z dnešních pořadatelů sotva uměli mluvit. 

Znouzectnost tohle perfektně splňuje – kapelu, jako je tahle, asi netřeba příliš představovat, kdybyste se ale přeci jen chtěli dozvědět víc o jejich začátcích a o tom, co chystají, zamiřte na www.znc.cz. V Holostřevech si je pak společně poslechneme v pátek okolo 21.30

Večer pak uzavře Holostoku už dobře známý Člověk krve. Jan Senft je básník a písničkář ze Stříbrné Skalice. Sám říká, že jeho písně se odehrávají v nejistém čase, přesto však rezonují s každým prožíváním v dnešní i zítřejší době. Ve svých magicko-folkových skladbách básní o rodné krajině kolem Posázaví i dalších ponurých a polozapomenutých místech napříč Českem. 

Inspirován legendární formací Čp. 8, Petrem Linhartem, Druhou trávou či Trabandem, své vlivy však dokázal přirozeně přetavit do zcela svébytného a originálního vesmíru. A pozor – do Holostřev navíc písničkář přijede posílen celou kapelou!

Víc informací najdete na www.clovekkrve.cz a jako ochutnávku posíláme Penzion na věčnosti a super videoklip, který k písni vloni vznikl. Naživo si Člověka krve spolu s kapelou můžete poslechnout v pátek ve 23:00

Odsud se pak plynule přesuneme ke společnému ohni. Nástroje si tak nezapomeňte vzít s sebou! 

Těšíme se na vás,
Dominika

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: