Výstavy ve Scholé: kontemplativní malba a litografie

V rámci letošního Holostoku se můžete těšit také na dvě výstavy, které najdete v budově Scholé vedle kostela. Svou tvorbu představí malířka Radka Johana Ježková a výtvarník Filip Trnka. Na vernisáž se můžete těšit v sobotu v pravé poledne.

Před-kontemplace
Radka Johana Ježková (1971)

Malířka a výtvarnice. Výstava mapuje raná hledání základních elementů prostoru, obrazu a zvuku skrze kontemplativní malbu v tvorbě z let 2000-2004.  

Kámen ve větru
Filip Trnka (1992)

Vystudoval ilustraci a grafikuu prof. Mikoláše Axmana na Fakultě Ladislava Sutnara, Západočeské univerzity v Plzni (2012-2017). Vydal autorskou knihu tušových kreseb s názvem Vyzdom. Jako diplomovou práci vytvořil autorskou knihu litografií Potemnice. Během studijního pobytu na Novém Zélandu vystavoval kresby a tisky, které během pobytu „Artist in residence“ vytvořil.

Ke konci studia založil litografickou dílnu v Žitné ulici. Zabývá se litografií, kresbou a grafikou obecně.

Ukázky z tvorby můžete vidět třeba na umělcově Instagramu

O Scholé 

Spolek Scholé vytváří dlouhodobý program kurzů, seminářů a setkání, které inspirují ke kontemplaci a pomáhají ji prakticky rozvíjet. Zároveň rekonstruuje objekt v blízkosti Českého lesa, ve kterém tyto aktivity najdou trvalé zázemí.

Bývalá budova školy nedaleko fary bude jednou hostit vícedenní kontemplativní kurzy a duchovní cvičení, sebepoznávací a vzdělávací pobyty, koncerty, výstavy, semináře a dílny. Dům bude dále nabízet možnost individuálního pobytu v tichu v oddělených apartmá pro potřeby sebepoznávání, tvorby či odpočinku. Vzniknou zde prostory pro kvalitní ubytování dvaceti až třiceti lidí, kuchyně a společná jídelna. V podkroví bude společenský sál. 

Scholé i Komunita Noe úzce spolupracují a poskytují si vzájemně podporu, Holostok je toho příkladem. 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: