O Holostoku

DSC_0115

„Vypustili jsme z názvu „c“, aby nepřipomínal božkovskou likérku, trochu krkolomně začali říkat, že jde o HOLOStřevský SouTOK, pozvali rockery a další takový a náš festival začal žít. Bylo těsně před koncem tisíciletí, holostřevská fara byla ještě celá rozbitá a těšila se na pomoc.“

A tak vznikla tradice, která trvá až dodnes. V malebné vesnici Holostřevy již po jednadvacáté proběhne multižánrový festival Holostok, a to o víkendu od 16. do 18. června 2023.

holostok 2016 Bára Pitrová (9)Festival, který rok co rok umožňuje návštěvníkům seznámit se se začínajícími i známými osobnostmi hudební a divadelní scény a jejich tvorbou. Každoročně vítá nové příznivce i talenty a zve je do svébytného světa, kde platí trochu jiná pravidla než ve světě před farní zdí. V momentě, kdy člověk vstoupí do areálu barokní fary, kde se festival odehrává, může odhodit starosti všedních dní, vypnout telefon a usadit se pohodlně do trávy.

Letos se během festivalového víkendu představí několik kapel, divadelní uskupení a nebude chybět ani zajímavý doprovodný program pro dospělé i děti. 

Rozhodně nebude chybět ani tradiční táborákový oheň, který se každoročně rozhoří, jakmile dozní poslední kapela noci. Potěší hlavně ty, kteří si rádi zazpívají u kytary. Hrajete na hudební nástroj? Umíte tleskat? Nebo falešně zpívat? Všechno vítáme.

V neděli je pak každý zván na bohoslužbu „plus“ do kostela svatého Mikuláše, která zakončí celý festival. Pro mnohé je těžké z Holostoku odjíždět, ale o to hezčí je se další rok opět vracet.

holostok 16_ondřej hnízdil (9)

%d blogerům se to líbí: