Praktické informace

Pár věcí, které potřebujete vědět před tím, než přijedete na Holostok 2021:

 1. Festival začíná v pátek 18. června v 19.30 tradičním zahájením, které pro vás připravují organizátoři Holostoku.
 2. Poslední rok a půl byl dost netradiční, a tak bude trochu netradiční i letošní Holostok. Chceme pro vás i pro nás zajistit maximální bezpečí, proto bedlivě sledujeme aktuální opatření a prosíme vás, abyste je respektovali spolu s námi. Prozatím počítáme s tím, že budeme mít respirátory a všichni přítomní musí při příchodu prokázat jednu z následujících  podmínek:
  • doložit negativní PCR test starý nejvýše 7 dní, 
  • doložit negativní antigenní test starý nejvýše 72 hodin,
  • doložit prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce,
  • aplikaci alespoň první dávky očkování proti covidu-19, přičemž od této dávky musí uběhnout nejméně 22 dní (u jednodávkové vakcíny 14 dní).
  • Více informací k opatřením naleznete v blogu zde.
 3. Minimální doporučená cena vstupného je následovná: celý víkend stojí 350 korun, pouze za pátek pak zaplatíte 200 korun a za sobotu 250 korun. Děti do 6 let mají vstup zdarma, do 15 let pak za půlku. Dopředu nic řešit nemusíte, vstupenky jsou k zakoupení u vstupu do areálu. 
 4. Pokud plánujete na Holostoku nocovat, je dobré přijet o něco dříve. Brzký příjezd vám totiž umožní vybrat si to nejlepší místo pro váš stan či spacák a karimatku. K tomu je vyhrazena zahrada za farou.
 5. O místa pro vaše motorová vozidla bude také postaráno. Parkovat lze na parkovišti u hřbitova, podél příjezdové cesty, popřípadě na návsi. Na parkoviště vás dovedou cedule, které olemují o festivalovém víkendu příjezdové cesty.
 6. Hladové, mlsné i žíznivé návštěvníky uspokojí stánek s jídlem a pitím Holojídlo, otevřený do pozdních hodin, nabízející jen to nejlepší pro vaše chuťové buňky. Pochutnají si masožravci i vegani, točit budeme Chodovar a Lenocha. Novinkou jsou také krásné pevné kelímky, na které je záloha 50 korun. Pokud máte ale doma své oblíbence, můžete si dovézt vlastní! Vzhledem k aktuálním opatření varujeme, že konzumace nebude možná v hledišti.
 7. V areálu je k dispozici samozřejmě pitná voda, kterou si můžete natočit ve venkovní umývárně stojící vedle fary. U ní taky najdete mobilní WC a nově přibudou dezinfekce na ruce.
 8. Pokud potřebujete pomoct s cestou na festival, zadejte do svých chytrých telefonů a GPS adresu Holostřevy 1, Bor. Do Holostřev můžete ale i jinak. Jednou z možností je autobus ze Stříbra, který většinou navazuje na spoj z Plzně. Do Stříbra můžete dojet také vlakem. Několik návštěvníků k nám každoročně přijíždí taky na kolech nebo přichází pěšky.
  Možností je taky spolujízda. ZDE
   najdete sdílenou tabulku, kde se můžete domluvit s ostatními, kdo má třeba místo v autě a mohl by vás vzít s sebou. Letos přidáváme taky tabulku s odjezdy z Holostřev.
 9. Během víkendu se můžete těšit na hudební a divadelní program, když je ale hezky, dá se dojet k Výrovskému rybníku na koupání, tak si nezapomeňte plavky. Na sobotu se plánuje také hraní fotbalu na hřišti nedaleko kostela.
 10. Kapely obvykle hrají do noci, pak přichází na řadu improvizované hraní s kytarou (a jakýmkoliv dalším nástrojem) u táboráku, který se většinou se setměním zčista jasna objeví. Zveme všechny, aby si přivezli hudební nástroje a hráli s námi.
 11. V neděli dopoledne je festival zakončen bohoslužbou plus v místním kostele.
 12. Na Holostoku jsou všichni vítání, včetně vašich čtyřnohých kamarádů. Prosíme ale majitele, aby dbali na to, že pejsci nebudou volně běhat po areálu. Do Holostřev přijíždí mnoho rodin s malými dětmi a my bychom rádi, aby se u nás všichni cítili co nejlépe.
 13. Jako každý rok si u nás taky můžete pořídit unikátní kousek z limitované edice holostočích triček a plátěných tašek, které chystá mistryně linorytů Anička Lopaurová.
 14. Život není peříčko…
 15. …to podstatné je dobré.
%d blogerům se to líbí: