Praktické informace

Pár věcí, které potřebujete vědět před tím, než přijedete na Holostok 2022:

 1. Festival začíná v pátek 17. června v 19.30 zahájením, které pro vás připravují organizátoři Holostoku.
 2. Minimální doporučená cena vstupného je následovná: celý víkend stojí 450 korun, pouze za pátek pak zaplatíte 250 korun a za sobotu 350 korun. Děti do 6 let mají vstup zdarma, do 12 let pak za půlku. Dopředu nic řešit nemusíte, vstupenky jsou k zakoupení u vstupu do areálu. 
 3. Na festivalu není možné platit kartou a bankomat není úplně nejblíž. Zásobte se tedy hotovostí, raději více než dostatečnou.
 4. Pokud plánujete na Holostoku nocovat, je dobré přijet o něco dříve. Brzký příjezd vám totiž umožní vybrat si to nejlepší místo pro váš stan či spacák a karimatku. K tomu je vyhrazena zahrada za farou.
 5. Hladové, mlsné i žíznivé návštěvníky uspokojí stánek Holojídlo, otevřený do pozdních hodin, nabízející jen to nejlepší pro vaše chuťové buňky. Nezapomeňte si 50 korun na zálohu na kelímek, nebo si dovezte vlastní oblíbence! Stejně tak prosíme, abyste si vzali své příbory a nádobí, pokud to jen trochu půjde – ušetříte tím lidi ve stánku i přírodu. 
 6. V areálu je k dispozici samozřejmě pitná voda, kterou si můžete natočit ve venkovní umývárně stojící vedle fary. U ní taky najdete mobilní WC a nově přibudou dezinfekce na ruce.
 7. O místa pro vaše motorová vozidla bude také postaráno. Parkovat lze na parkovišti u hřbitova, podél příjezdové cesty, popřípadě na návsi. Na parkoviště vás dovedou cedule, které olemují o festivalovém víkendu příjezdové cesty.
 8. Pokud potřebujete pomoct s cestou na festival, zadejte do svých chytrých telefonů a GPS adresu Holostřevy 1, Bor. Do Holostřev můžete ale i jinak. Jednou z možností je autobus ze Stříbra, který většinou navazuje na spoj z Plzně. Do Stříbra můžete dojet také vlakem. Možností je taky spolujízda. ZDE najdete sdílenou tabulku, kde se můžete domluvit s ostatními, kdo má třeba místo v autě a mohl by vás vzít s sebou. 
 9. Kapely obvykle hrají do noci, pak přichází na řadu hraní s kytarou (a jakýmkoliv dalším nástrojem) u táboráku, který se většinou se setměním zčista jasna objeví. Zveme všechny, aby si přivezli hudební nástroje a hráli s námi.
 10. V neděli dopoledne je festival zakončen bohoslužbou plus v místním kostele, letos se můžete těšit na kázání Karla Řežábka a hudební doprovod od uskupení Filia.
 11. Na Holostoku jsou všichni vítání, včetně vašich čtyřnohých kamarádů. Prosíme ale majitele, aby dbali na to, že pejsci nebudou volně běhat po areálu. Do Holostřev přijíždí mnoho rodin s malými dětmi a my bychom rádi, aby se u nás všichni cítili co nejlépe.
 12. Jako každý rok si u nás taky můžete pořídit unikátní kousek z limitované edice holostočích triček a plátěných tašek, které chystá mistryně linorytů Anička Lopaurová.
 13. Život není peříčko…
 14. …to podstatné je dobré.
%d blogerům se to líbí: