Letošní Holostok se předvede na nové scéně

Multižánrový festival Holostok rozproudí Holostřevy 16.–18. června. V areálu kolem krásné barokní fary proběhne jeho 22. ročník, který s sebou přináší velkou novinku. Po letech se totiž hlavní stage festivalu stěhuje z přívěsu kamionu do stodoly, která v poslední době získala novou střechu i podlahu.

V pátek večer festival zahájí brněnské uskupení Makak Akustikus, které předvede hudbu dřevěných nástrojů inspirovanou moravským folklorem. Následovat ji bude plzeňská klezmerová kapela Mi Martef a Skotační Kulomet – tento žánrový multivitamin vám do těla jistě dodá vitamín Funk, Jazz, Disco a Latina.

Sobota proběhne ve velkém stylu. V programu se budou střídat kapely, divadla (Dobrej matroš a К.А.П.Е.Ц.), slam poetry, čekat vás bude vernisáž výstavy a nejen dětem předvede své triky kouzelník Artin. Naším dopoledním hudebním hostem bude Maswakka Jazz Trio, odpoledne pak odstartuje Kitchen Duo, následované pražskou zpěvačku a skladatelku Kvietah. Večer přivítáme kapelu něconěco, která zahraje svůj pop s příměsí taneční hudby a hravé elektoniky, dálevystoupí známá pseudopunková brněnská formace Mucha, kapela China Soup se svými dravými kytarami a něžnými synťákovými melodiemi. Večer vyvrcholí vystoupením hudebního dua Hello Marcel ze Svitav, které vás jistě roztančí svou rytmickou elektronikou. Již tradičně se bude po ukončení hlavního programu v pátek i v sobotu pokračovat u ohně. V neděli bude pro zájemce připravena bohoslužba+ v místním kostele sv. Mikuláše.

Po celý festival si budete moci pochutnat na specialitách místního gatro stánku, který je připraven i na vegetariány a vegany, pít se letos bude Chodovar a Zlatá Kráva.

Kompletní program naleznete ZDE.

Sledujte také náš Facebook a Instagram.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: